Zeytin

2019
Özben Odabaşı
℗ & © Sekiz Müzik Yapım
Number of discs: 1
Özben Odası ‘’ Zeytin ‘’ ile müzikseverlere merhaba diyecek.

Başarılı müzisyen Özben Odabaşı, kariyerinin ilk çalışması olan ‘’ Zeytin ‘’ adlı üç şarkıdan oluşan maxi single ile müzikseverlere merhaba diyecek.

Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları, Teori ve Kompozisyon Dalı Bölümüne birincilikle ve burslu olarak eğitime hak kazanan Odabaşı, mezuniyeti sonrası Orkestra Şefliği ve Bestecilik dalında çalışmalar yaptı.

Ülkemizin yetiştirdiği ünlü besteci, söz yazarı ve yorumcularından Yıldırım Gürses’in yeğeni olan sanatçı bir çok pop ve rock müzik festivalinde orkestrası ile de sahne aldı. 2 yıl önce başladığı ‘’ Zeytin’’adlı ilk stüdyo çalışmasını Haziran 2017’de tamamladı.

Prodüktörlüğünü Sertaç Ekiz’in yaptığı ve Sekiz Müzik Yapım etiketiyle ilk önce Apple Müzik’te daha sonrasında da müzikmarketlerde yerini alacak çalışmada söz ve müziklerin tamamı sanatçıya ait.

Genel olarak pop-rock soundunun hakim olduğu , ‘’ Bile Bile ‘’ ,  ‘’ Köle Gibi ‘’ ve ‘’Zeytin’’ adlı şarkılardan oluşan maxi single çalışmasının aranjörlüğünü usta müzisyen Gürkan Kömürcü yaparken birçok ünlü müzisyen Özben Odabaşı’ya enstrumanist olarak eşlik ettiler.

Çıkış şarkısı olarak belirlenen ‘’ Bile Bile’’ için son dönemin başarılı video klip yönetmenlerinden Talat Oflaz ile çalışan sanatçının albüm kapak ve imaj fotoğrafları Bahadır Senemoglu, Özkan Durakoğlu ve ekipleri tarafından hazırlandı.

© Copyright 2018 Sekiz Müzik Grup | www.sekizmuzik.com