Sekiz Müzik Grup

” MÜZİK BİZİM TUTKUMUZ ”sloganı ile yola çıkan SEKİZ MÜZİK GRUP, 2010 yılında kurulmuş bir müzik  yapım şirketidir.2012 yılı içinde teknik altyapı çalışmalarını tamamlamış ve asıl faaliyetlerine 2012 sonu  itibariyle başlamıştır.2012 Eylül ayından itibaren bir çok çalışması ulusal radyo, tv ve diğer medya  platformlarında yer almış ve ses getirmiştir.Pop,Rock ,Jazz sanatçılarının yapım, dağıtım, pr, menajerlik gibi çalışmalarını yürütmekte olan şirketimiz ,  Türk Müzik Sektöründe her yıl, bir önceki yıla göre sürekli büyümekte olan en genç yapım şirketlerinden biridir. Geleceğe odaklı yönetimi, profesyonel ekibi ve sürekli gelişen altyapısı ile majör şirketlerin vizyonuna, Müzikten aldığı ruh ile  butik yapım şirketlerinin diline sahip bir grup yapım şirketidir. Sekiz Müzik Yapım Grup bünyesinde Sekiz Müzik Yapım (2010),  Just Jingle! (2014) ve Sekiz Müzik Organizasyon (2015) ve Muovo ( 2017) markaları yer almaktadır.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Prodüksiyon : Müzik sanatçısının  Albüm, E.P (Extended Play ) veya single (tekli) gibi çalışmalarının müzik repertuarı, aranje, stüdyo kayıt, mixing , mastering gibi adımlarının tek bir çatı altında hazırlanması.

Organizasyon: Müzikal çalışmaların tümünde amatör ruh ve profesyonel çalışma prensibini ilke edinmiş olan şirketimiz,dinleyici ve müşteri memnuniyetini esas alır. Şirketimize bağlı çalışan sanatçıların yanı sıra,anlaşmalı tüm sanatçılar,orkestralar,sunucu ve spikerler ,şov ekibi,ses,ışık,tesisat gibi müzikal projelerin olmazsa olmazlarının teminini sağlayan şirketimiz; Deneyimi,Profesyonel kadrosu,Çözüme odaklı çalışma prensibi ile bugüne dek bir çok kurumsal ve kişisel organizasyonu, unutulmayacak gün ve geceler arasına sokmayı başarmıştır.  Sekiz Müzik Organizasyon Resmi Sitesine göz atın.

Just Jingle! ( Reklam ve Kurumsal Müzik Servisi) : Just Jingle’ Sekiz Müzik bünyesinde kurulmuş olan ve kreatif kurumsal müziklerin hazırlandığı bir bölümdür. jingle,Reklam Müzikleri, Seslendirme gibi hizmetleri verdiğimiz bölüm hakkında detaylı bilgi almak için Just Jingle! Resmi Sitesine göz atın. 

Albüm Basım Dağıtım : Piyasaya çıkacak olan müzik çalışmalarının fiziki veya dijital alanda yer alabilmesi için gerekli olan Editoryal İşlemleri, Bakanlık İşlemleri, Eser İzin Belgeleri, Meslek Birlikleri İzinleri ,Bandroller, Telifler, Grafik, Kartonet Matbaa, Promo CD , Yasal Cd Çoğaltımı , Dijital Platform Planlaması gibi çalışmaların tek çatı altında hazırlanması.

Fiziksel Dağıtım (CD) : Albüm çalışmalarının D&R, Müzikmarketler, kitapevleri, benzinciler ve online fiziki albüm çalışmalarının satışını yapan mağazalara dağıtımı.

Dijital Dağıtım :  Müzikal çalışmaların Dünya çapında , 243’ten fazla ülkeye ; iTunes, Apple Müzik, Spotify, Deezer , Muud (ex- TTNET Müzik ) Fizy ( ex- Turkcell Müzik) , Shazam, Amazon Mp3 , Tidal gibi müzik platformlarına, video klip çalışmalarını resmi olarak lisanslayarak Youtube, Vevo (TR dışı) , iTunes Video, Dailymotion gibi video platformlarına dağıtımını sağlamak.

Danışmanlık : Çalışmanın piyasaya çıkmadan önce,Süpervizörlük hizmeti ile Repertuar aşamasından pazarlamasına,Styling çalışmasından Video Klibine kadar doğru yol haritası ve doğru ekibin  buluşturulması.Anlaşmalı kadrolarımız ile radyo ve basın danışmanlığı hizmeti.

Promosyon  Albüm Çalışmalarının,Ulusal ve Yerel medya kanallarına ( Radyolar, Müzik TVleri ,İnternet Siteleri, Görsel ve Yazılı Basın Mecraları) dağıtımını sağlamak.

Edisyon  : Şirketimiz bünyesinde yer alan çalışmalarda kullanılmak üzere ülkemizin en önemli besteci ve söz yazarlarının eserlerinin bulunduğu havuzumuz sayesinde , sanatçımızın repertuar çalışmasını hızlandırmak; Ayrıca yeni yetişen besteci ve söz yazarlarının eserlerinin ortaya çıkmasını ve korunmasını sağlamak.

Sekiz Müzik Yapım & Organizasyon
Nisbetiye Mah. Gazi Güçnar Sok. Uygur İş Merkezi No:4/7 34340 Etiler / Beşiktaş /İstanbul (0212) 337 88 12 (0532) 154 87 93 info@sekizmuzik.com

Leave a Reply

© Copyright 2018 Sekiz Müzik Grup | www.sekizmuzik.com